• Derek

Światowe media pod wrażeniem wizyty szefów państw w Kijowie.

Premierzy Czech, Polski i Słowenii udali się do Kijowa w środku wojny na Ukrainie, ich podróż pociągiem wiązała się dla nich z wielkim ryzykiem, cały świat jest pod wrażeniem ich odwagi.


Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janszą spotkali się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem.


Prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował wszystkim premierom.

"Jestem przekonany, że z takimi przyjaciółmi, z takimi krajami, sąsiadami, partnerami rzeczywiście damy radę i zwyciężymy" - powiedział Zełenski.


" W czasie, kiedy nawet wielu ambasadorów opuściło Ukrainę z powodu agresji Federacji Rosyjskiej na ogromną skalę na naszą ziemię i ci ludzie, liderzy swoich wspaniałych, niezależnych krajów nie boją się"


Osobiście nasuwa się pytanie, a gdzie się podziali ci wielcy zachodni "Heroes" jak Olaf Scholz, Ursula von der Leyen, Charles Michel czy Frans Timmermans ?

Celowo pominąłem w tej grupie Emmanuela Macrona, ponieważ jest bardzo zajęty, rozmowami telefonicznymi z Putinem, jak ujawniła gazeta Le Figaro, Macron rozmawia prawie co dziennie, po godzinie z prezydentem Rosji !! Ciekawe o czym ?


Jak widać zachód, dalej nie wyciągnął nauczki z lekcji, jaką jest napaść Rosji na Ukrainie.

Dalsza ekspansja Rosji na Europę, będzie nadal postępować, bo dla Francji, Niemiec, Holandii, Włoch, i wielu innych państw z poza Europy.

Pieniądze nadal w dwudziestym pierwszym wieku, mają większą wartość od życia ludzkiego.1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Humor dnia !!