• Derek

Bezczelne kłamstwa Putina w wystąpieniu z okazji Dnia Zwycięstwa.

„Rosja odpowiedziała na agresję z wyprzedzeniem, to była jedyna słuszna decyzja” - stwierdził prezydent Rosji Władimir Putin podczas swojego wystąpienia z okazji obchodzonego przez Rosjan Dnia Zwycięstwa. Zawarł z nim szereg kłamstw na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Poza propagandowymi sloganami nie zapowiedział niczego konkretnego.


Putin powtarzał swoje kłamstwa o rzekomym przygotowywaniu Zachodu do ataku na okupowane przez Rosję terytoria Ukrainy i na samą Rosję.


W Kijowie mówili, że mogą zdobyć broń jądrową, a NATO zaczęło eksplorować bliskie nam ziemie, co stało się oczywistym zagrożeniem dla naszego kraju i naszych granic. Wszystko mówiło nam, że istnieje potrzeba walki.


Putin zwracał się do żołdaków walczących na Ukrainie. W absurdalny sposób porównywał ich walkę do tej z Niemcami podczas II wojny światowej.


Teraz jest tak samo. Walczycie za naszych ludzi w Donbasie, za bezpieczeństwo naszej ojczyzny. Dzień zwycięstwa jest bliski każdemu z naszych serc. Nie ma w Rosji rodziny, której nie dotknęła wielka patriotyczna wojna. Jesteśmy dumni z pokolenia zwycięzców. - powiedział. Obrażał Ukraińców, sugerując, że są neonazistami.


Swoje wystąpienie Putin zakończył pochwałą rosyjskich sił zbrojnych i okrzykiem „Za Rosję! Za zwycięstwo!”


6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Humor dnia !!