• Derek

Rząd D. Tuska (PO - PSL) oddał prowadzenie śledztwa Smoleńskiego, w ręce Putinowskiej Rosji.


Kłamstwa i mataczenie Rządu D. Tuska ( PO- PSL ) fakty.


Posłowie prawicy domagają się, by premier Donald Tusk wystąpił do władz Rosji, o przekazanie Polsce, prowadzenia postępowania, w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Klub Prawa i Sprawiedliwości przekazał projekt rezolucji marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu.

Projekt rezolucji PiS będzie głosowany na obecnym posiedzeniu Sejmu zdecydował Konwent Seniorów.

Niniejsza rezolucja jest ściśle związana z mnożącymi się wątpliwościami co do sposobu prowadzenia postępowania przez Rosjan, które powinno wyjaśnić przyczyny katastrofy.

W obliczu takiej tragedii, każde państwo powinno dążyć, do jak najszybszego i rzetelnego wyjaśnienia jej przyczyn, przez własne organy śledcze, i inne właściwe instytucje.


Posłowie prawicy podkreślają, że z informacji przedstawionej przez premiera wynika, iż rządy Polski i Federacji Rosyjskiej ustaliły, że postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone przez Rosje, w oparciu o przepisy Konwencji o Międzynarodowym Lotnictwie Cywilnym z 7 grudnia 1944 roku.


Powołując się na tę konwencję, autorzy projektu rezolucji podkreślają, że okoliczności wypadku lotniczego może badać państwo właściwe dla miejsca zdarzenia lub - na podstawie umowy dwustronnej - może przekazać prowadzenie badania innemu państwu.


Z treści tego zapisu konwencji, wynika więc jasno, że rząd Polski ma pełne prawo zwrócenia się o przekazanie postępowania polskim organom powołanym do wyjaśnienia okoliczności katastrofy.

W relacjach między państwami utrzymującymi normalne, a tym bardziej dobre stosunki, akt taki nie może być w żadnym razie traktowany jako nieprzyjazny czy też niedopuszczalny. Trudno więc zrozumieć motywy, dla których Polska miałaby dobrowolnie zrezygnować z uprawnienia, do prowadzenia śledztwa.


Prace Rosyjskiej komisji MAK ( Anodiny )


Posłowie prawicy podkreślają, że choć katastrofa miała miejsce 10 kwietnia, czyli prawie miesiąc temu, nadal nie mamy pewności nawet co do dokładnej godziny, o której spadł polski samolot ?

W projekcie wskazano też, że teren katastrofy pozostał niezabezpieczony i ciągle jeszcze można znaleźć tam leżące fragmenty rzeczy osobistych ofiar. Problemy są także z właściwym zabezpieczeniem części z rozbitego samolotu. Nadal istnieje w związku z tym ryzyko utraty dowodów.


"Rosjanie obiecali, że przypilnują miejsca katastrofy"


Pod Smoleńskiem na miejscu katastrofy samolotu, w której zginął prezydent RP Lech Kaczyński i towarzysząca mu delegacja, będą pełniły całodobowe dyżury patrole milicyjne.

Z powodu zaniedbań Rosyjskich służb, w sprawie zabezpieczenia terenu katastrofy, polski konsul, skontaktował się z lokalną administracją, i rozmawiał z przedstawicielami władz.

W wyniku tych wszystkich interwencji miejsce katastrofy będzie pilnowane, przez dwuosobowy patrol milicji.


Marszałek Bronisław Komorowski ( Rezolucja w Sejmie 06.05.2010 r. )


Pozostałe kluby oprócz Prawicy, przeciwne są rezolucji w Sejmie, ale głosowanie będzie !!

Będzie także głosowany wniosek przeciwny rezolucji w sejmie, wprowadzony, przez klub Platformy Obywatelskiej - powiedział marszałek Komorowski.Grzegorz Schetyna ( Platforma Obywatelska.)


Według ówczesnego szefa klubu PO Grzegorza Schetyny, wszystkie kluby, poza PiS, są przeciwne przyjmowaniu rezolucji. Uważamy, że nie można zaogniać sytuacji.

Premier Tusk poinformował (podczas posiedzenia Konwentu Seniorów ) jak wygląda sytuacja, jak wygląda praca komisji. Pomysł rezolucji zaognia sytuację i wprowadza sprawę katastrofy na złe tory, które to pozwalają snuć niebezpieczne teorie, a co za tym idzie, pogarsza to nasze stosunki z Rosją.


Janusz Piechociński PSL.


W ocenie posła PSL Janusza Piechocińskiego, rezolucja jest przedwczesna.( miesiąc po katastrofie )

Szkoda, że nasi koledzy z PiS nie poczekali na przyjazd z Moskwy prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta i szefa MSWiA Jerzego Millera, stojącego na czele rządowej komisji badającej przyczyny katastrofy. Dobrze by było poczekać, co stamtąd przywiozą, jakie będą ich odczucia i informacje.( czytaj: wskazówki z Moskwy )


Komisja Millera

Według szefa MSWiA Millera, analiza zawartości skrzynek została poddana takiej obróbce, że można by powiedzieć, że została zakończona, gdyby nie potrzeba identyfikacji tego jednego odgłosu. ( chodziło o odgłos wybuchu )


" Jak powiedział, sam nie zapoznawał się z zawartością czarnych skrzynek. Powiedział, że strona rosyjska jest otwarta i reaguje na wszystkie potrzeby i prośby strony polskiej"


Rosjanie nie przekażą Polsce wszystkich materiałów !!

Prokurator generalny Andrzej Seremet oświadczył po spotkaniu w Moskwie ze swym odpowiednikiem, że ani Polska, ani Rosja nie są w stanie określić, kiedy przekazana będzie stronie polskiej całość materiałów ze śledztwa ws. katastrofy pod Smoleńskiem.( nie przekazane do dnia dzisiejszego )

Prokurator generalny RP dodał, że po zakończeniu tych prac znów znajdą się w dyspozycji prokuratury rosyjskiej. ( dla czego nie Polskiej? )


Jest to spowodowane tym, iż materiały, na których zależy nam najbardziej i o które dzisiaj zwracaliśmy się szczególnie - zapisy z rejestratorów pokładowych, czyli czarnych skrzynek - znajdują się w tej chwili w dyspozycji Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego ( MAK), który je bada. ( czytaj -MAK fałszuje nagrania )

Seremet ujawnił, że rosyjska prokuratura przekazała już stronie polskiej część materiałów ze swego śledztwa. Stąd nasze nadzieje, że śledztwo będzie się prawidłowo toczyć w tej sprawnie.

Zdaniem Seremeta, śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego Tu-154M nie będzie trwało zbyt długo.( zostało szybko zamiecione pod dywan )


Podsumowanie


Tak właśnie prowadzone było śledztwo przez Rosjan ( MAK ) przy biernej postawie, a nawet aprobacie Rządu premiera D. Tuska ( PO - PSL )

Dopiero po 12 latach, poznajemy prawdę, że nie była to zwykła katastrofa lotnicza, jak próbowano nam wmówić, tylko był to skrupulatnie zaplanowany przez Rosjan zamach na Polskiego Prezydenta.


Bezwzględnie na to kim są te osoby, oraz jakie zajmują stanowiska, należy wszystkich, bez wyjątku pociągnąć do odpowiedzialności. Wszyscy którzy przyczynili się czynnie, lub biernie do tego zamachu, muszą zostać ukarać.

Karę muszą ponieść również, osoby bezpośrednio odpowiedzialne za zaniedbanie służbowe, związane z lotem Tu 154 M z Prezydentem Polsk na pokładzie.

Tego wymaga Polska racja stanu.16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Humor dnia !!