top of page
  • Zdjęcie autoraDerek

Nie zapomniane wakacje: Calvi, Korsyka

Calvi to niewielka,lecz bardzo malownicza miejscowość na Korsyce, położona jest, na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Nad miastem góruje XV-wieczna cytadela, w której mieszczą się koszary Legii Cudzoziemskiej. Legioniści z 2. pułku powietrzno-desantowego, ćwiczący próby desantów z helikopterów i samolotów są stała atrakcją kurortu.Będąc w Calvi należy tez zobaczyć, katedrę

Sainte Marie (XVII w.) także polecam, barokową kaplicę Saint – Croix

Calvi jest znane również dzięki licznym festiwalom. W maju odbywa się tutaj festiwal rockowy "Calvi on the rocks", w czerwcu festiwal jazzowy a w październiku "Festiventu" czyli festiwal wiatru.
W samym Calvi, oraz pobliskich kurortach, można cieszyć się sportami wodnymi, takimi jak windsurfing, nurkowanie czy nartywodne.

Na Calvi panuje klimat śródziemnomorski, gdzie słońce świeci 230 dni w ciągu roku.

Lato jest gorące i suche, średnia temperatura waha się między 30 a 32°C, natomiast średnia temperatura wody wynosi ok 26 –28°C. Zimy są łagodne, średnia temperatura wynosi 12 – 15°C.

Historia Korsyki

Pierwsze ślady ludzkie na Korsyce pochodzą z 550 r. p.n.e. i najprawdopodobniej należały do Greków. Następnie mieszkańcami wyspy byli Rzymianie a potem Wandale i Arabowie. Od 1077 r. Korsyka przeszła pod zwierzchnictwo papieża, który przekazał jej władanie Grzegorzowi VII. Od 1553 r. Francja przejęła rządy na wyspie.

Obowiązująca waluta na Korsyce to euro.

20 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page