• Derek

Skandal !! Według francuskiej gazety »Le Figaro« Polska nie udziela żadnej pomocy Ukrainie.

Kłamliwa narracja Francuskiej gazety " Le Figaro" została usunięta, dopiero po osobistej reakcji Marine Le Pen (kandydatka na prezydenta Francji).

Le Figaro wydrukowała mapę Europy pokazującą skalę wsparcia dla Ukrainy, według tej mapy Polska w żaden sposób nie wspiera Ukrainy.

Opisano z kolei, jak chętnie i solidarnie Ukraińcom pomagają Belgowie, Hiszpanie, Portugalczycy, Włosi, Austriacy i Finowie.

To nie pierwsza taka sytuacja. Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, a Niemcy i Francja, były bardzo zdystansowane w prowadzeniu sankcji dla Rosji.

To Polska jako pierwsza, apelowała o powstrzymanie zbrodniczych akcji Putina, jak reagował wtedy Paryż?

To we francuskiej rządowej TV France24 podniosła się krytyka na premiera Mateusza Morawieckiego za naleganie w Berlinie aby Niemcy, zgodziły się na sankcje SWIFT wobec Rosji.

Od początku wojny na Ukrainie Polska przyjęła już ponad 500 tys. uchodźców z Ukrainy.

To Polska jako pierwszy kraj, zapewniła wszystkim Ukraińcom pomoc humanitarną, opiekę medyczną oraz posiłki.

Z Warszawy na Ukrainę kursują specjalne pociągi, gotowe zabierać poszkodowanych żołnierzy. Przekazywana jest też defensywna broń warta miliony euro.

Polacy przyjmują potrzebujących Ukraińców do własnych domów. Otwierają dla nich własne mieszkania i oferują własne jedzenie.

Tylko w jednym dniu pociąg medyczny z Mościsk ( Ukraina ) do Warszawy, ewakuował ponad 600 matek z małymi dziećmi, ok. 250 kobiet i 350 dzieci oraz osoby starsze.

Matki z dziećmi z Ukrainy trafiają do parafii przykościelnych i polskich organizacji humanitarnych. Skala wsparcia jest gigantyczna.

Schronienie i pomoc w Polsce otrzyma każdy potrzebujący tego mieszkaniec Ukrainy - do tego zobowiązał się Polski Rząd oraz wszyscy Polacy.

Polacy nie odwracają się nigdy plecami, do potrzebujących pomocy, i nie życzymy sobie takich haniebnych oszczerstw.

Polska pamięta, napaść Faszystowskich Niemiec, w 1939 roku, pamięta również zachowanie Francji, z którą miała podpisany traktat o wzajemnej pomocy militarnej ( w razie agresji innego państwa ) i jaka była reakcja Francji ?? " Nie denerwujmy pana Hitlera"

Polska to kraj, przyjaznych i pomocnych ludzi, czemu dała już wiele razy dowody w całej swojej historii.6 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Humor dnia !!