top of page
  • Zdjęcie autoraDerek

Wakacje na Corfu, Grecja

Corfu jest najbardziej zieloną grecką wyspą i cieszy się dumnym mianem Królowej Wysp Jońskich. Leży na Morzu Jońskim, przy zachodnim brzegu Grecji i Albanii. Słynie z pięknych krajobrazów, będących połączeniem błękitnego morza, szaro-złotych skał, zielonych wzgórz i ciekawych zabytków.

Rozsławia je szczególnie urzekająca miejscowość Paleokastritsa. To prawdziwa perła w koronie Corfu, pod której urokiem pozostaje niemal każdy odwiedzający wyspę.

Corfu jest rajem dla plażowiczów i amatorów sportów wodnych. Duża liczba kurortów z malowniczymi plażami sprawia, że na wyspie nie brakuje możliwości relaksu nad wodą. Na amatorów aktywnego wypoczynku czekają ośrodki

nurkowe, windsurfingowe.Ale trudno wyobrazić sobie grecką wyspę pozbawioną bujnego życia nocnego. Korfu nie jest tu wyjątkiem. Jego stolica nigdy nie zasypia. Dobrze bawią się także kurorty, takie jak Ipsos, Kavos, Glyfada, Dassia, Sidari czy Paleokastritsa.

Sielankowa atmosfera wyspy nastraja bowiem do zabawy przy dźwiękach muzyki, oraz smacznych potraw. Jest tam mnóstwo klubów i dyskotek przy plażach i w centrum miast. Dobra zabawa trwa do białego rana. :)


Miłośników natury zachwyca bogactwo naturalne wyspy od gajów oliwnych przez malownicze zatoki po skały i groty.

Pobytu na Korfu długo nie zapomnę.


Dobrym rozwiązaniem na zwiedzanie Corfu, jest wypożyczenie samochodu, lub quada. Trzeba mieć jednak świadomość, że samodzielne przemieszczanie się po wyspie tym środkiem transportu wymaga sporego doświadczenia za kółkiem. Drogi, szczególnie wzdłuż wybrzeża są wąskie, strome i często biegną nad urwiskami, a kultura jazdy Greckich kierowców, jest zupełnie inna, niż w Holandii.


Te wakacje długo pozostaną w mojej pamięci, to była " Petarda "

Corfu to miejsce godne polecenia wszystkim.13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Moje motto.

Post: Blog2_Post
bottom of page