top of page
  • Zdjęcie autoraDerek

Wakacje w Alpach - Włoskich Nad jeziorem D'Iseo

Zaktualizowano: 5 lut

Jezioro Iseo: skarb Lombardii, który warto odwiedzić.


Jezioro Iseo znajduje się w Lombardii u podnóża Alp, w dolinie Val Camonica. Choć wśród zagranicznych turystów cieszy się wciąż niewielką popularnością, to zapewniam cię, że warto tu przyjechać. Lago d'Iseo ( nazwa Włoska ) zapewnia piękne widoki i mnóstwo sportowych i kulturalnych atrakcji.

Iseo odkrylismy z żoną, podczas jednej z naszych podróży do Włoch, kiedy postanowiliśmy pojechać do małego miasteczka Sarnico nad jeziorem Iseo, najbardziej znane wśród turystów jeziora Lombardii to Como i Garda, ale my na przekór zdecydowaliśmy się na wyprawę nad " Lago d’Iseo " i nie zawiedliśmy się.


Iseo liczy 65 km² powierzchni, głębokość do 251 m, wysokość lustra 185 m n.p.m i jest tam największa we Włoszech wyspa na jeziorze " Monte Isola " to atrakcja jeziora Iseo, której nie może przegapić żaden turysta.

Wycieczka promem na tę wyspę, to punkt obowiązkowy. Jak sama nazwa wskazuje, Monte Isola to zielona wyspa-góra. Jej wielkość i wysokość czyni ją miejscem wyjątkowym. Monte Isola znalazła się na trzecim miejscu w rankingu najlepszych turystycznych miejsc w Europie.

Już sama wycieczka promem i spacer po wyspie, na której spokoju nie zakłóca intensywny ruch uliczny (jako turyści możemy tam poruszać się tylko pieszo, na rowerach bądź lokalnym autobusem), to czysta przyjemność, ale oczywiście możemy aktywnie zwiedzać wyspę.

W wiele miejsc zawiezie nas bus, ale jeśli niestraszne nam wspinaczki, warto wybrać się szlakiem trekkingowym do Santuario della Madonna della Ceriola lub zamku Rocca Martinengo.

Miasteczko Sarnico znajduje się w południowej części jeziora, w prowincji Bergamo. To uroczy kurort, w którym największą atrakcją, poza wybrzeżem, jest historyczne centrum miasteczka.

W Sarnico znajduje się również Pinacoteca Gianni Bellini posiadająca zbiory malarstwa renesansowego i barokowego.

W Sarnico warto zrobić spacer szlakiem oryginalnych, typowych dla tej miejscowości willi z początku XX wieku, inspirowanych architekturą quattrocenta. Znajdują się tu Le Ville Liberty, Villa Surre, Villa Giuseppe Faccanoni oraz Villa Passeri.

Jeśli chodzi o miejsce na nocleg w Sarnico, polecam " Cocca Hotel Royal Thai Spa " fantastyczny hotel, z bardzo miłą obsługą i dobrym jedzeniem.

To były wspaniałe wakacje, polecam wszystkim, jeśli chodzi o nas, to napewno jeszcze tam wrócimy.


Iseo ( Lago d'Iseo )


Monte Isola


Isola di Loreto


Zachód słońca nad Iseo
Cocca Hotel Royal Thai Spa


57 wyświetleń2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page