top of page

Posty na forum

08 mar 2022
In Świat - Polityka
O kolejnych szokujących działaniach prezydenta Francji Emmanuela Macrona donosi „Le Figaro”. Miał on w piątek spotkać się z liderami francuskiego biznesu, aby namawiać ich do „powstrzymania się od pochopnych decyzji” dot. opuszczania rosyjskiego rynku. 😡😡😡 W spotkaniu mieli wziąć udział przedstawiciele firm z sektora przemysłu, bankowości, energetyki i dystrybucji. Rosja w barbarzyński sposób zaatakowała Ukrainę. W odpowiedzi Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Wielka Brytania i inne państwa wdrożyły druzgocące sankcje przeciwko Moskwie. W walkę z Putinem angażuje się też świat biznesu, który rezygnuje z prowadzenia interesów w Rosji. Swoją działalność w tym kraju zawieszają światowi giganci. Rosjanie boleśnie odczuwają konsekwencje decyzji swojego prezydenta. Tymczasem w obronie rosyjskiej gospodarki staje… prezydent Francji.
"Sprzedajna Francja’’. Macron namawia francuskie firmy do pozostania w Rosji content media
1
1
1
08 mar 2022
In Świat - Polityka
Władze Rosji zatwierdziły listę państw dopuszczających się nieprzyjaznych działań przeciwko Rosji, rosyjskim firmom i obywatelom. To lista krajów lub terytoriów nakładających sankcje przeciwko Rosji w związku z atakiem na Ukrainę. Znalazła się na niej również Polska. Na „czarnej liście” Putina znalazły się: Stany Zjednoczone, Kanada, kraje Unii Europejskiej, Wielka Brytania, Ukraina, Czarnogóra, Szwajcaria, Albania, Andora, Islandia, Liechtenstein, Monako, Norwegia, San Marino, Macedonia Północna, Japonia, Korea Południowa, Australia, Mikronezja, Nowa Zelandia, Singapur i Tajwan. Trwa dwunasty dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zachód wprowadza kolejne sankcje przeciwko agresorowi, które coraz mocniej dotykają rosyjską gospodarkę. Kolejne firmy rezygnują z działalności w Rosji, a kurs rubla spada do rekordowo niskich poziomów.
Putin dalej straszy. content media
0
0
1
08 mar 2022
In Świat - Polityka
Ukraińskie służby przekazały, że gen. Witalij Gierasimow zastępca dowódcy 41 został zlikwidowany podczas walk pod Charkowem. Dowódca ten był też zaangażowany w drugą wojnę czeczeńską, a także działania wojskowe Rosji w Syrii i aneksję Krymu.
 Zlikwidowany pod Charkowem Rosyjski Gen. Gierasimow.
 content media
0
0
1
08 mar 2022
In Świat - Polityka
- Ukraina zaatakowana przez Rosję wzywa do embarga na gaz i ropę z Rosji. Niemcy odmawiają ? "Wszystkie kroki podejmowane przez nas są zaprojektowane w sposób, że uderzają mocno Rosję i są zrównoważone w długim terminie. Niemcy celowo wyłączają dostawy surowców z Rosji z sankcji. Rząd federalny pracował z partnerami w Unii Europejskiej i poza nią przez miesiące w celu wypracowania alternatywy do surowców rosyjskich, ale ten proces nie zajdzie z dnia na dzień, z tego bierze się nasza świadoma decyzja o dalszych aktywnościach przedsięwzięć biznesowych w obszarze dostaw surowców we współpracy z Rosją" - Olaf Scholz. Jeśli nie wiadomo, o co chodzi ? to wiadomo że chodzi o pieniądze !! Gazociąg Nord Stream 2, przez który rosyjski gaz ma bezpośrednio dotrzeć do Niemiec, to 1230 kilometrów, warte 10 mld euro. Przy pełnej przepustowości podwoiłby, na możliwości eksportu gazu z Rosji do Niemiec do 110 mld metrów sześciennych rocznie, co zaspokoiło by potrzeby Niemieckiej gospodarki, oraz na eksport gazu do innych krajów Unii Europejskiej. Już od dawna Władze Polski i Litwy, oraz innych krajów, sygnalizowały, że są gotowe do porzucenia dostaw gazu z Rosji. Posiadają terminale LNG pozwalające dywersyfikować źródła dostaw oprócz połączeń gazowych z sąsiadami czy projektu Baltic Pipe z Norwegii przez Danię do Polski. Polacy zabiegali także o wpisanie na listę wykluczenia z systemu SWIFT banku Gazprombank rozliczającego transakcje gazowe Gazpromu.
Niemcy nie wprowadzą embarga na surowce z Rosji !! content media
0
0
1
05 mar 2022
In Świat - Polityka
Pamiętajcie, że dusza Rosjanina, jeśli nie każdego, to prawie każdego, jest przeżarta duchem nienawiści do każdego wolnego Polaka i do idei wolnej Polski. Oni są łatwi i zdolni do uczucia nawet wielkiej przyjaźni i będą was kochać szczerze i serdecznie, jak brata, dopóki nie poczują, że w sercu swoim jesteście wolnym człowiekiem i boicie się ich miłości, w której dominującym pierwiastkiem jest żądza opieki nad wami, inaczej mówiąc: władzy. To jest skaza urodzeniowa ich duszy, dziedziczna i kilkusetletnia, za ich niewolę, za Tatarów, za Iwana, za opryszków , za odwieczne bunty topione we krwi. Jeśli własna wolność jest nieosiągalna, wolność cudza wzbudza zawiść i odrazę. Jesteśmy od wieków zbyt bolesnym dla nich wzorem, zaprzeczeniem ich własnego losu. Obawiam się ,że dużo czasu upłynie, zanim oni zrozumieją, że nikt i nic, chyba śmierć, odbierze nam prawa do wolności… „Jedno całe pokolenie zanika, jako ofiara socjalistycznych doświadczeń Lenina i Trockiego. Jeżeli Rosja chce w dalszym ciągu przeprowadzać te zgubne doświadczenia, to jej rzecz. Polska natomiast nie zgodzi się nigdy, ażeby pójść dobrowolnie na śmierć, starając się również skosztować komunizmu”. "Proszę zawsze zachowywać czujność w stosunkach z Rosjanami, bo czy my chcemy, czy nie chcemy, czy lubimy, czy się brzydzimy, musimy z nimi żyć przez miedzę, a to wcale nie jest łatwe ani proste… Tylko uważajcie, ja ich znam dobrze i dawniej, niż wy ich znacie". Marszałek Józef Piłsudzki
Józef Piłsudski o Rosjanach. Jakże bardzo aktualne dziś !! content media
0
0
2
05 mar 2022
In Świat - Polityka
Rosja nie zapomni współpracy Londynu z nacjonalistami w Ukrainie i kijowskim reżimem, a także dostaw broni, używanej obecnie przeciwko rosyjskiemu wojsku" - powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Rosja zapowiedziała, że zastosuje retorsje wobec sankcji nałożonych przez Wielką Brytanię w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. Sankcje rosyjskie mają być "surowe, ale proporcjonalne". Szef MSZ Rosji Ławrow stwierdził, że Wielka Brytania wyraźnie opowiedziała się po stronie otwartej konfrontacji z Rosją. Stąd też, w ocenie Ławrowa, Rosja nie ma innego wyboru niż zastosowanie środków odwetowych. Środki te mają uderzyć w "brytyjskie interesy w Rosji". Ławrow podkreślił, że Rosja nie zapomni współpracy Londynu z "nacjonalistami w Ukrainie" i "kijowskim reżimem". Podobnie rzecz ma się w stosunku do brytyjskich dostaw broni na Ukrainę. Wcześniej w ciągu dnia Władimir Putin zrównał nakładane przez Zachód sankcje z wypowiedzeniem Rosji wojny - Szczyt bezczelności.
Szczyt bezczelności !! Rosja zapowiada odwet na Wielkiej Brytanii. content media
1
1
4
Forum Posts: Members_Page

Więcej działań
bottom of page